У Львові жінка інсценувала рідкісне захворювання, аби отримувати соціальні виплати під фальшивим приводом

Шахрайство заради соціальної допомоги

Жінка підробила довідки про рідкісну хворобу сина, аби отримувати соціальні виплати

У Кривому Розі зафіксовано черговий випадок зловживання соціальними програмами. Місцева мешканка підробила медичні документи, аби отримувати компенсацію за програмою «Муніципальна няня» та допомогу для осіб, що доглядають за хворими дітьми.

Упродовж майже двох років жінці виплатили понад 230 тисяч гривень бюджетних коштів. Зокрема:
– 43 065 грн компенсації за програмою «Муніципальна няня» (серпень 2024 — січень 2025 року);
– 62 024,60 грн допомоги по догляду за хворою дитиною (квітень 2024 — квітень 2025 року).

Шахрайство викрили, жінка частково відшкодувала збитки та отримала умовний термін.

Суд призначив їй покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, однак звільнив від відбування покарання з випробуванням на 1 рік.

Резонансне рішення

Цей інцидент став черговим резонансним рішенням суду щодо зловживань із соціальними виплатами. Раніше, у Кривому Розі, чоловік вкрав картку з виплатами за загиблого військового і використовував її для особистих потреб. Суд визнав і його винним, призначивши відповідне покарання.

Такі випадки свідчать про необхідність посилення контролю за призначенням соціальних виплат та моніторингу їх використання. Адже бездоглядність у цій сфері призводить до суттєвих фінансових втрат для бюджету та підриває довіру громадян до державних соціальних програм.