Колишнього заступника директора ЛКП «Збиранка» судитимуть у Львові
Прокурори Галицької окружної прокуратури міста Львова скерували до суду обвинувальний акт щодо екс-заступника директора ЛКП «Збиранка». Посадовця звинувачують у забрудненні земель поблизу сміттєзвалища на суму понад 2,1 мільйона гривень.
Встановлено, що обвинувачений неналежно виконував свої посадові обов’язки. Будучи відповідальним за технологічний контроль, дотримання санітарних та екологічних норм при експлуатації полігону твердих побутових відходів, посадовець не забезпечив належного контролю за розміщенням сміття.
Внаслідок бездіяльності та порушення спеціальних правил поводження з відходами було засмічено та забруднено землі площею понад 12 000 кв. м. Йдеться про суміжні зі сміттєзвалищем ділянки, розташовані на території села Малехів Жовківського району.
Експертиза виявила у ґрунті перевищення гранично допустимих концентрацій ряду забруднюючих речовин, зокрема важких металів – кадмію, свинцю, міді, мангану і заліза, а також хлоридів та амонійного азоту.
Забруднення довкілля
Таке забруднення земель спричинило шкоду довкіллю на понад 2,1 мільйона гривень. Чоловіку інкриміновано забруднення земель речовинами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля, а також службову недбалість.
У межах кримінального провадження також заявлено цивільний позов з метою повного відшкодування завданих збитків. Досудове розслідування здійснювало Львівське районне управління поліції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Львівській області.
Історія сміттєвої кризи у Львові
Проблема утилізації сміття у Львові гостро постала після пожежі на полігоні ТПВ у Грибовичах у травні 2016 року, внаслідок якої загинуло четверо рятувальників. Це стало однією з найбільших екологічних катастроф в Україні.
З того часу Львів потерпав від сміттєвої кризи, коли тисячі тонн відходів накопичувалися у місті через відсутність належної інфраструктури. Ситуація ускладнилася конфліктом між міською владою та жителями сусідніх сіл, які не хотіли, щоб сміття із Львова звозили на їхні території.
Тож сьогоднішні судові переслідування за забруднення довкілля стали ще одним епізодом у боротьбі за вирішення сміттєвої проблеми у Львові, яка досі залишається актуальною.