Нічийне небо над Львівщиною
За повідомленнями Львівської ОВА, в результаті денної атаки безпілотників на Львівську область постраждали 32 особи. Удари припали на критичну інфраструктуру Комарнівської та Добросинсько-Магерівської громад.
Цього тижня повітряний простір над Львівщиною знову став ареною протистояння. У вівторок, 24 березня, ворожі ракети вразили центральну частину обласного центру, пошкодивши пам’ятку архітектури національного значення — Ансамбль Бернардинського монастиря. Здавалося, що після зимових місяців відносного затишшя регіон готується до наступного етапу випробувань.
Небезпека з повітря
За даними Львівської обласної військової адміністрації, вранці 28 березня армія Російської Федерації здійснила черговий наліт на Львівську область із використанням ударних БПЛА. Внаслідок атаки постраждали 32 особи, а саме підприємства та об’єкти критичної інфраструктури у двох громадах регіону.
“На цю годину відомо про 32 постраждалих внаслідок денної атаки безпілотників по Львівщині”, — йдеться у повідомленні. Уточнюється, що удари припали на об’єкти у Комарнівській та Добросинсько-Магерівській громадах.
Історія протистояння
Львівська область стала однією із перших, хто відчув на собі наслідки повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вже 24 лютого 2022 року російські ракети вразили військові об’єкти поблизу обласного центру. Згодом регіон став транзитним і логістичним хабом, через який до України надходить значна частина військової і гуманітарної допомоги.
Чи означає це, що Львів і Львівщина стануть наступною лінією оборони у війні? Чи зможуть місцева влада і територіальна оборона протистояти новим викликам? Ці питання наразі залишаються відкритими, а небезпека з повітря змушує мешканців регіону тримати руку на пульсі.