На Львівщині командир незаконно нарахував 80 мільйонів "бойових виплат" військовим, які участі в боях не брали

Службові зловживання у військових частинах

Комбат викривав своїх підлеглих у незаконних преміальних виплатах

Національна поліція України повідомила про затримання колишнього начальника однієї з військових частин, який упродовж року підписував накази про нарахування додаткової винагороди військовослужбовцям, які не брали участі в бойових діях та не мали законних підстав для таких виплат.

За даними правоохоронців, 55-річний офіцер реалізовував цю схему з березня 2023 року по квітень 2024 року. На підставі зібраних доказів колишньому командиру військової частини повідомлено про підозру, йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави.

Це вже не перший випадок зловживань із “бойовими” виплатами в українській армії. Минулого року на Сумщині було виявлено, що майор Збройних сил України незаконно привласнив 1,7 млн грн через такі незаконні нарахування. Офіцера обвинувачують у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає покарання до 6 років позбавлення волі.

Військові конфлікти завжди несуть із собою численні корупційні ризики, особливо коли йдеться про додаткові виплати чи матеріальну допомогу. Тож викриття таких зловживань є важливим кроком у боротьбі з цим явищем та забезпеченні прозорості й підзвітності в бюджетних витратах.

Поширення схем із незаконними преміальними виплатами залишається серйозною проблемою, з якою правоохоронні органи продовжують боротися. Викриття таких зловживань має стати важливим сигналом для військового керівництва про необхідність посилення контролю та прозорості в системі преміювання військовослужбовців.