Експосадовицю Дрогобицької РДА підозрюють в оформленні незаконних виплат на суму понад 30 мільйонів гривень.

Розкрадання соціальних виплат у Дрогобичі

Львівська обласна прокуратура повідомила про викриття злочинної схеми із незаконним оформленням соціальних допомог у Дрогобицькій районній державній адміністрації. Згідно зібраних доказів, через дії кількох корумпованих чиновниць 47 людей неправомірно отримали майже 41 мільйон гривень держпідтримки.

Як діяла схема

За інформацією слідства, дві колишні посадовиці одного з управлінь Дрогобицької РДА, а також ще одна спеціалістка цього ж підрозділу, незаконно оформлювали соціальні виплати громадянам, які не мали на них права. Серед підозрюваних у отриманні коштів були й родичі, та знайомі фігуранток кримінального провадження.

Зловмисниці вносили дані підставних осіб до офіційної документації, які буцімто потребували допомоги при народженні дитини, малозабезпеченим сім’ям та догляду за інвалідами. Таким чином вони маскували “липових” отримувачів серед тих, хто справді мав законне право на держдопомогу. Після цього, документи направлялись до Дрогобицького управління Державної казначейської служби, звідки гроші регулярно перераховувались псевдозаявникам.

Масштаби розкрадання

Як встановили слідчі, злочинна схема тривала з січня 2020 року до березня 2024 року. За цей час 47 людям незаконно нарахували майже 41 мільйон гривень державних коштів.

Вдвоє більше тяжких порушень

Окрім цього, щодо двох експосадовиць на розгляді суду перебуває обвинувальний акт за аналогічним правопорушенням. Слідство встановило, що у той самий період вони неправомірно оформили соцвиплати ще 11 громадянам на понад 8,5 мільйонів гривень.

Тепер підозрювані звільнені з посад, а правоохоронці продовжують досудове розслідування. Їм загрожує покарання за розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, а також пособництво у вчиненні цих злочинів.