У Львові чиновники Садового намагаються поширити свій вплив на приватну власність місцевих жителів

Чиновники Садового прагнуть контролювати приватну власність у Львові

У Львівській міській раді відбулося чергове засідання робочої групи щодо облаштування території колишнього Львівського автобусного заводу (ЛАЗ). Засідання провели перший заступник мера Львова Андрій Москаленко, кума мера Інна Свистун та скандальний заступник Любомир Зубач.

Під час зустрічі представники міської влади неодноразово наголошували на тому, що Україна — правова держава, тож вони поважають право приватної власності. Проте вони також заявили, що для продуктивної розмови з власниками території ЛАЗу мають бути “аргументи міста”. Тому чиновники отримали доручення розробити концепцію розвитку цієї локації.

Окрім того, на засіданні обговорювалося питання об’єктів цивільного захисту, які наразі перебувають у приватній власності. За словами чиновників, місто декларує готовність повернути ці споруди на баланс громади та привести їх у належний стан.

Депутати скаржаться на закритість процесу

Депутат Львівської міської ради Юрій Мартинюк, який брав участь у засіданні, зазначив, що члени профільної депутатської комісії архітектури раніше не були залучені до цього процесу, хоча це вже четверте засідання робочої групи.

Мартинюк також підкреслив, що перед розробкою будь-яких концепцій доцільно спочатку налагодити комунікацію з нинішніми власниками нерухомості на території ЛАЗу, оскільки вони могли вже мати власне бачення її розвитку.

Крім того, на засіданні прозвучала інформація, що земля на території колишнього ЛАЗу не має присвоєного кадастрового номера, хоча раніше на окремі ділянки укладалися договори оренди.

Реакція користувачів соціальних мереж на дії чиновників Садового була досить скептичною. Деякі коментатори вважають, що міська влада фактично прагне контролювати приватну власність, а інші зазначають, що все зводиться до “балачок без конкретних дій”.

Наступне засідання робочої групи заплановане приблизно за два тижні.