Лікар-анестезіолог звинувачується в смерті пацієнта
Лікаря-анестезіолога звинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнта. Інцидент стався в одній із лікарень Золочівського району Львівської області.
Загибель пацієнта
У вересні 2024 року 62-річний чоловік потрапив до лікарні через біль у кишківнику та анемію. Під час ендоскопічної процедури в медикаментозному сні пацієнт не прокинувся. Медикам не вдалося врятувати його життя.
За висновками експертизи, причиною смерті став гострий інфаркт міокарда. Розслідування встановило, що лікар-анестезіолог, який відповідав за безпеку пацієнта, не призначив належних додаткових обстежень, незважаючи на наявність у хворого супутніх захворювань серця.
Відсторонення від посади
Після повідомлення про підозру лікаря тимчасово відсторонили від посади медичного директора місцевої лікарні. Згодом заклад охорони здоров’я звільнив його з керівної посади та перевів на роботу лікаря-анестезіолога.
Суд також задовольнив клопотання про відсторонення медика від роботи, пов’язаної з медичною діяльністю у цьому закладі. Йому інкримінують неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки.
Інші випадки
Нагадаємо, в Чернігові правоохоронці повідомили про підозру лікарю-анестезіологу одного з приватних медичних центрів після смерті 42-річної пацієнтки. У поліції зазначають, що лікар грубо порушив кваліфікаційні вимоги та загальновизнані стандарти безпеки в анестезіології.